WordPress Sebesség Optimalizálás Másképp!
Aki sikeres szeretne lenne az online világban annak elengedhetetlenül fontos, hogy látogatókat szerezzen magának. A látogató szerzésnek több formája létezik, de a lényeg minden esetben az lesz, hogy képesek vagyunk-e a látogatóból konverziót csinálni. A konverzió mindenkinél mást jelent. Van akinél a vásárlást, van akinél egy hírlevél feliratkozást, van akinél pedig már az is konverzió, ha az oldalon 1 percnél többet töltenek el. Ahány ember, annyi cél.
A konverzió növelése egy véget nem érő folyamat, amit csak teszteléssel és folyamatos kemény munkával lehet elérni. Ennek ellenére vannak olyan sarokkövek, amikben minden szakember egyetért. Ez egy ilyen alappillér, hogy hasznos, releváns tartalmat kell kínálni a látogatónak, és ilyen alapkritérium az is, hogy az oldalnak a felhasználói élménye minél jobb legyen.
A felhasználói élménynek több aspektusa is van, de az egyik legfontosabb, hogy az oldal GYORS legyen. A mai világ nem is meglepő, hogy ez egy olyan elvárás, aminek muszáj meg felelni, ha be szeretne szállni a felhasználókért vívott csatába.
Milyen WordPress sebesség optimalizálás módszerek vannak?
Alapvetően kétféle módszert különböztetünk meg. Az egyik, amikor a WordPress oldalon használt elemeknek a betöltődésének a sorrendjét változtatjuk meg. Ilyen lehet a Lazyload, CSS vagy JS optimalizálás és így tovább. Ezeket lehet kézzel is csinálni, de erre igazából vannak bevált WordPress sebesség optimalizáló bővítmények is. Ezeket a bővítményeket amúgy már tesztelték, amit IDE kattintva tudsz tesztelni, viszont ha nincs kedved olvasni, akkor elmondom, hogy a Swift Performance nyerte ezt a versenyt.
A másik mód, – és most erre van egy új megoldásunk – hogy a feleslegesen betöltődő kódokat, kódrészleteket már betöltődni sem engedjük, így növelve az oldal sebességét.
Vegyünk egy gyors példát. Adott egy WordPress oldal, amin fent van a WooCommerce bővítmény is, amivel mondjuk a kézműves termékeinket áruljuk. Van egy főoldalunk, egy kategória és termék oldalunk, egy kapcsolat oldalunk és egy rólunk aloldal. Egyszerű oldal, csupán néhány bővítményt használunk. Elementor PRO, WooCommerce, Contact From 7, CrcoBlock, RankMath és egy cooki notice bővítményt.
Hol van a probléma? Miért lesz lassú az oldal? A gond ott van, hogy a multipurpose témák olyan felesleges kódokat is lefuttatnak egy oldal betöltődésekor, amikre amúgy semmi szükségünk nem lesz.
Az előző példánál maradva, annak ellenére, hogy a főoldalon nincsen mondjuk termék, amit meg lehetne vásárolni, nincsen kapcsolati űrlap, amit használnánk, az elemeknek a kódjai ugyanúgy betöltődik, pedig nem is használjuk. Ezt lehetne tovább boncolni, de átlagosan, egy nem összetett oldal esetén is, legalább 10 funkcióhoz tartozó kódot feleslegesen töltünk be. Ezért lassú az oldalunk, ezért kell egy nagyobb teljesítményű szervert használnunk és így tovább.
Optimalizáljuk a WordPress oldalon betöltődő kódokat!
A WordPress-es körökben jól ismert cég, aki a Swift Performance cache plugint fejleszti, elkészített egy merőben új megközelítéssel operáló sebesség optimalizálásra kifejlesztett bővítményt. Ez nem más, mint a WP Shifty.
Ezzel a bővítménnyel a már korábban említett problémákat tudjuk orvosolni. Magyarán azt, hogy felesleges, nem használt kód részletek be se töltődjenek, amikor az oldalt megnyitjuk.
Igen, mi is tudjuk, hogy ehhez hasonló megoldások eddig is léteztek, de azok annak ellenére, hogy több éve a piacon vannak nem terjedtek el. Ennek egy nagyon komoly oka van. Annyira bonyolult volt őket használni, hogy egy PRO usernek is fejtörést okozott a működtetésük.
Miben más a WP Shifty?
A funkciók nagyszerűségébe most nem is szeretnék bele menni, úgyis fogjuk majd tesztelni a bővítményt, ahol minden beállítási lehetőségre ki fogunk majd térni és ahol össze fogjuk hasonlítani más hasonló bővítményekkel.
Ami miatt most egy külön cikkben is megemlítjük a WP Shifty-t az nem más, mint a LIVE EDITOR funkció. Ezzel a funkcióval könnyedén a bárki tudja állítgatni a különböző beállításokat úgy, hogy azonnal látja, hogy amit kikapcsolt, az okozott-e valamilyen problémát az oldalon. Így nincs szükség arra, hogy a végletekig megértsük a WordPress működését. Az alábbi videóban, láthatjuk, hogy hogyan is működik a Shifty.
Van már magyar nyelvű teszt is a bővítményről.
Ezek alapján a videók alapján nagyon ígéretes bővítménynek ígérkezik a WP Shifty, amivel a sebesség optimalizálásnak egy teljesen új generációja nyílik meg elöttünk. Már alig várjuk, hogy teszteljük. Amint megvagyunk a tesztekkel jövünk és beszámolunk róla. Addig is kövessetek minket Facebook-on.
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.