Ingyenes vagy prémium bővítmények teszt
Minden, amit a WordPress bővítményekről tudnod kell
WordPress webhely létrehozásakor többszáz olyan bővítmény közül választhatunk, amelyek hasznos segítséget nyújtanak a webhelyek sikeres optimalizálásában. Amennyiben fejleszteni szeretnénk az éppen készülő vagy már meglevő webhelyünket, a speciális funkciókkal bíró bővítmények használata elengedhetetlen.
Éppen ezért, arra gondoltunk, hogy itt az ideje közelebbről is megnézni a bővítményeket és azok szerepét a webhelyek működtetésében, külön figyelmet fordítva az ingyenes és prémium bővítmények közti különbségekre.
Mik is azok a bővítmények?
Mint azt már említettük, a bővítmények lehetővé teszik a honlaptulajdonosok számára a WordPress webhelyen elérhető szolgáltatások bővítését és módosítását. Egyszerűen megfogalmazva, minden egyes bővítmény egy extra funkciót ad hozzá a webhelyünkhöz.
Legyen szó különböző űrlapok beépítéséről, webshop vagy online tanfolyamok működtetéséről, többszáz bővítmény áll rendelkezésünkre, hogy igényeink szerint finomhangolhassuk saját WordPress oldalunkat. A legjobb az egészben, hogy mindezt egyszerűen és gyorsan megtehetjük, anélkül, hogy kódírással fájdítanánk a fejünket.
Ami a bővítmények piacát illeti, mind ingyenes, mind prémium bővítmények széles skálájából választhatunk. Míg az ingyenes bővítményeket a WordPress.org webhelyen, a WordPress admin felületén találjuk, a prémium bővítményeket külső fejlesztőktől vásárolhatjuk meg, majd ezt követően tudjuk őket feltölteni a WordPress oldalunkra.
Ingyenes bővítmények
Ha az ingyenes és nyílt forrású bővítmények között szeretnénk keresgélni, a WordPress bővítmények könyvtára (WordPress Plugin Directory) számít a legnagyobb kínálattal rendelkező gyűjtőhelyek. Ennek segítségével közvetlenül a webhely rendszergazdai irányítópultjáról érhetünk el több, mint 50 000 különféle bővítményt, amelyek speciális funkciókkal segítik webhelyünk fejlesztését.
Csak hogy néhányat említsünk, találhatunk köztük SEO feljavításhoz, kapcsolatfelvételhez, űrlapok kitöltéséhez, galériák, diavetítések vagy a weboldalon megjelenő képek optimalizáláshoz szükséges bővítményeket, és a lista itt még korántsem ér véget.
Az itt található bővítményeket a WordPress közösség tagja készítik, majd alapos tesztelésnek vetik alá, hogy a későbbi felhasználók egy jól működő, aktualizált és biztonságosan használható végterméket kapjanak kézhez.
Az említett gyűjtőhely mellett, egyenesen a fejlesztőktől is beszerezhetünk ingyenes WordPress bővítményeket. Ezeket általában nagyobb design és fejlesztői szolgáltatáscsomagok részeként kínálják.
Ugyancsak hasznos forrásként szolgálnak a kódolással és webfejlesztéssel foglalkozó független WordPress felhasználók, akik gyakran osztják meg tapasztalataikat egy-egy bővítménnyel kapcsolatban, illetve ők maguk is készítenek speciális funkciójú bővítményeket. A legjobb az egészben az, hogy az ingyenesen hozzáférhető bővítményekhez részletes oktatóanyagot készítenek, amelyek segítségével bárki megtanulhatja elkészíteni saját igényére szabott bővítményét.
Hogyan és hol vásárolj prémium bővítményeket?
Fizetett vagy prémium bővítményeket biztonságosan vásárolhatsz online piactereken, valamint a WordPress független tervezőitől és fejlesztőitől. A prémium bővítmények ára széles skálán terjed, általában 30 dollárról (8-9 ezer HUF) indul, de könnyedén eléri a több száz dolláros nagyságrendet is.
Az ár természetesen szorosan összefügg a kínált funkciók összetettségétől, így az egyedi tervezésű professzionális bővítmények, amelyek speciális igényeket szolgálnak ki, értelemszerűen magasabb áron érhetők el.
A prémium bővítmények általában számos kiegészítő lehetőséget kínálnak, beleértve a bármikor elérhető ügyfélszolgálatot és rendszeres frissítéseket. A kereskedelmi bővítmények fejlesztői ugyanakkor azt is megerősítik, hogy a kínálatukban lévő összes bővítmény speciális biztonsági és stabilitási kóddal készül, amely nagyban hozzájárul a WordPress alapkóddal való zökkenőmentes használathoz.
Ingyenes vagy prémium bővítmények: melyiket válasszuk?
Mielőtt belekezdenénk az összehasonlításba, fontos megjegyezni, hogy mind az ingyenes, mind a prémium bővítményeknek kötelező módon meg kell felelniük a WordPress által kidolgozott minőségi elvárásoknak. Ilyen értelemben e téren nem kell kompromisszumot kötnünk, ha prémium helyett ingyenesen elérhető bővítményt választunk.
A különbségeket nézve, az egyik, talán legszembetűnőbb eltérés, hogy míg a fizetős és prémium bővítményekhez jól követhető, részletes útmutatás, esetenként segítségnyújtás tartozik, az ingyenes bővítmények túlnyomó részéről ez nem mondható el.
Az is gyakori jelenség, hogy egy-egy bővítmény ingyenes verziója ösztönző hatással bír arra, hogy megvásároljuk a prémium verziót, és így kedvünkre használhassuk a termék összes funkcióját.
Mint azt már említettük, a legbiztonságosabb hely bővítmények beszerzésére a WordPress hivatalos oldala. Amennyiben mégis úgy döntenél, hogy más forrásból szerzed be a kívánt bővítményt, különösen fontos, hogy mielőtt vásárolnál, alaposan vizsgáld meg a forrást és győződj meg róla, hogy a kiválasztott bővítmény kompatibilis a WordPress általad használd verziójával.
Nem utolsó szempont az eladó feltérképezése, csak és kizárólag megbízható és jó hírű helyről vásárolj! Ne felejtsd el ellenőrizni a bővítmény és böngésző kompatibilitását, a legújabb frissítéseket és a termék értékelését. Ebben segítségedre lehetnek a visszajelzések, sok minden kiderülhet egy-egy korábbi vagy jelenlegi felhasználó hozzászólásából.
Bármit is keresel, aggodalomra nincs okod, hiszen akár a WordPress hivatalos könyvtárában, akár külső forrásból, de biztosan megtalálod a számodra hasznos és szükséges bővítményt. A WordPress fejlesztőit idézve, bármire legyen szükséged a webhelyed fejlesztéséhez, mindenre létezik egy minőségi és biztonságos bővítmény, ami legtöbb esetben ingyenesen elérhető.
Zárásként nincs más hátra, csak az, hogy te is fellépj a WordPress.org-ra és elmerülj a speciális funkciójú bővítmények között, amelyekből igényeid szerint kedvedre válogathatsz!
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.